معرفی انواع مبل

اگر شما هم قصد خرید مبل را دارید و سری به بازار مبلمان زده باشید با انبوهی از انواع مبل مواجه خواهید شد که گاهی حتی اصلا نمی دانید هر کدام از این مبلمان با دیگر مبلمان چه تفاوتی دارد. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم به صورت کامل لیستی از تمام انواع مبلمان و اسم انواع مبل و توضیح هر کدام و همچنین تصاویر مربوط به هر نوع مبل را قرار دهیم. شما ی توانید با مطالعه مقاله انتخاب بهتری نسبت به نیاز خود و سلیقه تان داشته باشید.

فهرست مطالب

انواع مبل

مبل ال

اولین مبلی که در میان انواع مدل مبل قصد داریم به شما معرفی کنیم مبل ال هست. مبل ال را می توان یکی از مبلمان پر مخاطب در ایران و سطح دنیا معرفی کرد و دلیل این پر طرفدار بودن موارد مختلفی است که هر کدام را بررسی می کنیم:

۱.قیمت بسیار مناسب

یکی از دلایل اصلی که می توان برای خرید مبل ال بیان کرد قیمت بسیار مناسب آن نسبت به دیگر مبلمان مثل مبل استیل و کلاسیک هست. چون همان طور که می دانید قدرت خرید افراد نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر دنیا نسبت به سال های گذاشته بسیار کاهش داشته و به همین خاطر افراد ترجیح میدهند مبلی خرید کنند که صرفه اقتصادی داشته باشد. این نوع مبل بخاطر قیمت به صرفه و زیبایی و شیک بودنشان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

۲.تنوع بسیار بالا

اگر به دسته مبل ال دقت کنید متوجه می شوید که همه نوع محصول برای همه نوع سلیقه مبل فرازنده تولید می کند. مبل ال به صورتی طراحی شده است که هم مکان های راحتی می باشد و هم مکان هایی که حالت رسمی دارند مانند مکان های اداری. پس شما برای هر مکانی که بخواهید می توانید مبل ال مورد نظرتان را پیدا کنید.

تفاوتی نمی کند که فضای منزل شما کوچک است یا بزرگ چون اگر فضای منزل شما به صورتی هست که فضای محدودی دارید می توانید مبل ال خریداری کنید. مبل ال به صورتی طراحی می شود که حتی گوشه اتاق را هم پر می کند و شما از تمام فضای اتاق تان می توانید بهترین استفاده را بکنید.

اما اگر فضای منزل تان بزرگ است باز هم می توانید از مبل ال استفاده کنید به این صورت که یک دست مبل ال خرید کنید مخصوص جلو تلویزیون و یک دست برای قسمتی دیگر از منزل. حتی بعضی از افراد که فضای بزرگی دارند یک دست مبل خریداری می کنند برای جدا سازی فضای اتاق و این نوع چینش مبل بسیار می تواند فضای اتاق را دلنشین و جذاب کند. اما اگر هنوز شک دارید که مبل ال بخرید یا نه می توانید مقاله مبل ال از کجا بخرم را مطالعه کنید تا کاملا در این مورد راهنمایی تان کند.

یکی دیگر از انواع مبل ها که اکثر افراد با آن آشنایی دارند مبل کلاسیک است. شاید دلیل این شناخته شده بودن این باشد که مبل کلاسیک در گذشته بیشتر از دیگر مبلمان مورد استفاده قرار میگرید و اکثر افراد هنگام خرید، ترجیح میدادند بجای دیگر مبلمان از مبل کلاسیک استفاده کنند.

● ویژگی های مبل کلاسیک

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که مبل کلاسیک نسبت به دیگر انواع مبلمان دارد این است که از منبت کارهای ظریف و پارچه های بسیار مرغوب تولید می شود. قسمت های چوبی مبل کلاسیک بخاطر اینکه منبت کاری روی آن ها انجام می شود از چوب های با کیفیت مانند راش و گردو تولید می شود تا هنگام منبت کاری چوب دچار آسیب نشود.

● تفاوت مبل کلاسیک و مبل سلطنتی

اگر برای آشنایی چندانی با صنعت مبل نداشته باشید ممکن است مبل کلاسیک را با مبل سلطنتی اشتباه بگیرید. به طور معمول منبت کاری که در قسمت تاچ، دسته و پایه های مبل کلاسیک انجام می شود نسبت به مبل سلطنتی بسیار کمتر است و اگر عاشق مبلمانی هستید که پر از منبت کاری است توصیه می کنیم حتما از مبل سلطنتی دیدن کنید.

مبل استیل

مبل استیل یکی دیگر از انواع مبل است که می خواهیم معرفی کنیم. در همین ابتدا بهتر است بیان کنیم که مبل استیل همان مبل سلطنتی است و با یکدیگر تفاوت ندارند. این نوع مبل بسیار مناسب افرادی است که فضای بزرگی در منزل دارند و همچنین عاشق کارهایی با منبت کاری های زیاد هستند. استفاده از این مبلمان در منزل بسیار می تواند فضای منزل را شیک و لوکس کند.

● ویژگی های مبل سلطنتی

یکی از ویژگی های مهم مبل استیل این است که این مبلمان برای فضای رسمی و تشریفاتی استفاده می شود. همچنین چوبی که در این نوع مبلمان استفاده می کنند بسیار با کیفیت است و معمولا از چوب هایی مانند راش و گردو تولید می شود.

● تفاوت مبل سلطنتی و مبل راحتی

  • ارتفاع مبل راحتی از مبل استیل کمتر است
  • مبل استیل کاملا جنبه تشریفاتی و رسمی دارد بر عکس مبل راحتی
  • معمولا منبت کاری های مبل راحتی نسبت به مبل استیل کمتر است
  • قیمت مبلمان سلطنتی نسبت به راحتی بیشتر است

مبل مدرن

یکی از جدیدترین انواع مبل که در دنیا بسیار طرفدار دارد و در اواخر قرن نوزده طراحی شده است مبل مدرن است. این نوع مبلمان از خطوط ساده و طرح های کم حجم و رنگ های جذاب و مواد با کیفیت درست شده اند.

طراحی مبل مدرن تلاش دارد با استفاده از فناوری های نوین، مواد مرغوب و طرح های جذاب و خلاقانه، ظاهری ساده و همچنین زیبا برای مبلمان ایجاد کند. این نوع مبلمان به راحتی با هر دکوراسیون داخلی سازگاری دارد.

● ویژگی های مبل مدرن

طراحی مبلمان مدرن به طور کلی از الگوهای سرد، مینیمالیستی و خطوط صاف تبعیت می کند. الگوهای سرد به معنای رنگ های خنثی مثل سفید، خاکستری و مشکی است. 

علاوه بر الگوهای سرد، مبلمان مدرن از خطوط صاف و منظم برای طراحی استفاده می کند به عبارت دیگر از منحنی ها و خطوط پیچیدده و فراوان در طراحی مبلمان مدرن استفاده نمی شود و به جای آن خطوط ساده و صاف مورد استفاده قرار می گیرند. سایت desigin within reach یکی از سایت معروف در زمینه مبل مدرن است که مبل فرازنده تمام مبلمان این سایت را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت می سازد

● رنگ ها در مبل مدرن

معمولا مبلمان مدرن از رنگ های تک رنگ و یکدست استفاده می کند و از ترکیب رنگ های مختلف به شکل پر نگ و زیاد استفاده نمی کند. این رویه برای حفظ تعادل در دکوراسیون و ایجاد جلوه ای آرام و مینیمالیستی در اتاق بسیار موثر است. 

مبل راحتی

احتمالا کمتر خانواده ای باشد که مبل راحتی تا بحال استفاده نکرده باشد. همان طور که میدانید مبل راحتی یکی از معروف ترین انواع مبل است و  همان طور که از اسم آن مشخص است برای استراحت و لم دادن است و مانند مبل کلاسیک و مبل استیل حالت رسمی به خود ندارد.

● ویژگی های مبل راحتی

آنچه که در میان تولید کنندگان مبل راحتی مرسوم است معمولا مبل راحتی را با ارتفاع کمتری نسبت به مبل استیل و کلاسیک تولید می کنند. همچنین دسته های مبل راحتی به صورت پهن تولید می شود و پارچه این نوع مبل در رنگ ها و جنس های مختلفی تولید می شود.

● ویژگی های مبل راحتی خوب

  • کلاف مبل راحتی باید از چوب با کیفیت تولید شده باشد
  • نشیمنگاه و تکیه گاه مبل از استاندارد کافی برخوردار باشد
  • جنس نشیمن با کیفیت باشد تا ابر دچار فرو رفتگی نشود
  • جنس پارچه با کیفیت باشد تا دچار تغییر نشود

مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو یک نوع مبل است که از قابلیت تبدیل شدن به تختخواب بهره می‌برد. این نوع مبل به صورت معمول شامل یک ستون بندی شده از وسایل راحتی مانند فوم و پارچه تولید می‌شود که بر روی یک چارچوب فلزی یا چوبی قرار دارد.

بیشتر مبل‌های تختخواب شو دارای یک سیستم تبدیل قابلیت‌پذیر هستند، به طوری که می‌توان آن‌ها را به راحتی از حالت مبل به حالت تختخواب تبدیل کرد. برخی از مدل‌ها دارای فضای بزرگ‌تری برای استفاده به عنوان تختخواب هستند و دیگر مدل‌ها برای استفاده به عنوان مبل طراحی شده‌اند و فقط به صورت موقت به عنوان تختخواب استفاده می‌شوند.

مبل تختخواب شو برای محیط‌های کوچک و کاربردهای چند منظوره مناسب است. آن‌ها می‌توانند در اتاق خواب، اتاق معیشت، دفتر کار یا حتی روی تراس یا بالکن استفاده شوند. همچنین برای مهمانی‌ها و جمع‌آوری‌های خانوادگی بسیار مناسب هستند.

در نهایت، مبل تختخواب شو می‌تواند در طراحی و دکوراسیون داخلی محیط‌های مختلف به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده شود. برخی از مدل‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند تا با هر سلیقه و سبک دکوراسیونی سازگار باشند.

مبل چستر فیلد

مبل چسترفیلد نوعی مبلمان است که به طور کلی با طراحی شیک و لمسه دوزی خودش مشخص می‌شود. این نام به خانواده چسترفیلد از انگلستان اختصاص دارد. معمولاً مبل چسترفیلد دارای چارچوب و بدنه قوی و مقاوم است که از چوب یا فلز ساخته شده است. بخش‌های صندلی و پشتی این مبلمان به طور معمول با فوم یا پر شده که از پر نرم و سبک تهیه می‌شود که تجربه نشستن را راحت و راحت تر می‌کند.

یکی از ویژگی‌های تعریف کننده مبل چسترفیلد طرح منحصر به فرد و دکمه‌دار آن است. بخش دکمه‌دار و تزئینی چسترفیلد طرح خاصی روی سطح مبل ایجاد می‌کند که به آن ظاهر شیک و لوکسی می‌دهد. دسته ها و پشتی مبل چسترفیلد معمولاً منحنی هستند که به طرح کلاسیک و شیک آن کمک می‌کند.

مبل چسترفیلد در مواد مختلفی از جمله چرم و پارچه با کیفیت بالا موجود است. این مبلمان در اندازه‌های مختلفی از جمله صندلی‌های تک‌نفره تا دو نفره و سه نفره وجود دارد. مبل چسترفیلد قطعه‌ای از مبلمان‌های چند منظوره است که می‌تواند در محیط‌های مختلفی از جمله اتاق نشیمن، دفاتر و حتی فضاهای خارجی استفاده شود.

مبل شزلون

یکی دیگر از انواع مبل که علاوه بر ظاهر زیبایی دارد همچنین بسیار می تواند کاربردی و خاص باشد مبل های شزلون است. این مبل ها بگونه طراحی و تولید می شوند که فقط در یک طرف پشتی دارند. 

هدف از تولید مبل شزلون ایجاد آرامش و راحتی در فضای منزل و همچنین ایجاد فضایی لوکس و شیک می باشد. شما با خرید مبل شزلون می توانید راحت روی آن لم دهید و به استراحت و یا مطالعه بپردازید.

● انواع مبل شزلون

مبل های شزلون دارای دو نوع مبل شزلون تاج دار و شزلون سلطنتی هستند که مبل های شزلون سلطنتی به معمولا پر از منبت کاری های زیبا هستند و پارچه ای مخملی دارند اما مبل های شزلون تاج دار تقریبا همانند نوع سلطنتی هستند با این تفاوت که میزان منبت کاری در این نوع مبل کمتر است.

مبل لاوست

اگر به اسم این مدل مبل دقت کنید متوجه می شوید که این نوع مبل برای چه کاری است. مبل لاوست به معنای مبل عشق است و ابعادی کوچک تر نسبت به شزلون دارد و برای معمولا برای نشستن و استراحت دو نفر طراحی شده است. 

معمولا مبل لاوست مبلی دراز و کشیده است که حالت S شکل دارد و معمولا تکیه گاهی ندارد. برای اینکه این مبل جذاب تر شود بعضی طراحان در دو طرف آن دو دسته قرار می دهند که به زیبایی بیشتر این مبل کمک کند.

● انواع مبل لاوست

مبل لاوست انواع مختلفی دارد که به صورت کلی می توان آن را به سه دسته ۱- مبل لاوست راحتی ۲- مبل لاوست سلطنتی و ۳- مبل لاوست تختخواب شو تقسیم بندی کرد. 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی شد به صورت کامل لیستی از انواع مبل بیان شود و همچنین هر کدام از مبلمان را به صورت خلاصه توضیح دادیم تا شما به خوبی متوجه شوید که چند نوه مبل داریم و با توجه به نیازی که دارید می توانید نوع مبل خودتان را انتخاب و آن را خریداری کنید. همچنین بعضی از محصولاتی که در مبل فرازنده موجود است در پایین هر نوع مبلمان ذکر کردیم تا اگر از محصولاتی که در مبل فرازنده موجود است خوشتان آمد آن را خریداری کنید. 

اما بعضی از افراد هم هستند که به دنبال کارهای خاص و بسیار جدید و زیبا هستند که این کارها در هر فروشگاهی قابل یافت شدن نیست. مبل فرازنده با قدمتی بیش از ۸۰ سال به تولید انواع مبل از قبیل مبل ال، تخت خواب هوشمند، مبل مدرن و… می پردازد که سفارشات شما را در سریع ترین زمان ممکن آماده می کند. همچنین بخاطر مهارت بالای گروه مبلمان فرازنده شاهد با کیفیت ترین و حرفه ای ترین دوخت و جنس چوب و پارچه در مبلمان خواهید شد. شما به راحتی می توانید مبل مورد نظرتان را به صورت آنلاین و غیرحضوری و با بیشترین رضایت خریداری کنید. برای دیدن نمونه کارها می توانید به قسمت پروژه ها مراجعه کنید.

انواع مبل بسیار زیاد است و نمی توان دقیقا گفت اما مبل راحتی، مبل مدرن، مبل کلاسیک، مبل استیل، مبل ال و مبل چستر معروف ترین آن ها است

مبل پارچه‌ای باعث ایجاد حس گرمایی در فضا می‌شود و به راحتی قابل شستشو است. این نوع مبل ها به محیط زیبایی بیشتر می بخشد و با طرح‌های متفاوتی ارائه می‌شوند

مبل استیل ظاهری مدرن و شیک دارد و به راحتی قابل تمیز کردن است. همچنین، مقاوم و دوام بالایی دارد و می‌تواند برای مدت زمان طولانی در فضاهای باز و بسته مورد استفاده قرار گیرد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

اشتراک گذاری

شما هم می‌توانید در مورد مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه افزودن دیدگاه جدید اقدام نمایید.

Kimia khojaste

۲۷-مهر-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

واقعا خیلی معرفی خوب و کامل بود ممنون فقط یه سوال من یه نوع دیگه مبل هم شنیدم به اسم مبل ال چستر درسته ؟ اگه درسته شما از این نوع مبل هم دارین یا نه؟ چون چند تا طرحش رو دیدم خیلی نظرم رو گرفته
ممنون از مقاله خوبتون

farazande

۲۷-مهر-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت بخیر
بله مبل ال انواع مختلفی داره و یکی از مدل های پر فروش و جذابش همین مبل ال چستر هست که از طریق لینک زیر میتونید انواع مبل ال چستر رو مشاهده کنید
https://farazandefurniture.com/مبل-ال-چستر/

امیرگان

۱۰-آبان-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقتتون بخیر
یک مدل مبل لاوست مدنظرم هست میخواستم بدونم امکانش هست به صورت اختصاصی برام تولید کنید؟

farazande

۱۰-آبان-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت شما هم بخیر
بله حتما . گروه تولیدی فرازنده سفارشی ساز هست و با توجه به طرحی که شما می پسندید مبلمانتان را تولید می کند. برای دیدن نمونه کارهای بدون ادیت و غیر ژورنالی می توانید به قسمت پروژه های سایت برید و با کیفیت کار و متریال استفاده شده آشنا بشید.

محتشم

۲۴-آبان-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام با تشکر از مقاله عالی و کاملتون
به نظر شما کدوم سبک مبلمان برای خانه های کوچک مناسب تر هست؟

farazande

۲۴-آبان-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقتتون بخیر
ممنون از توجهتون. اگر میخواین مبلمانتون رو در گوشه فضای نشیمن قرار بدید بهتون مبل ال رو پیشنهاد میکنم. میتونید از قسمت مبل ال با انواع این سبک مبل و قیمت هاشون آشنا بشید.

صهیب هدایتی

۰۳-دی-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام
آیا امکان سفارش مبل های سرویس استیل کیمیا بدون الباقی سرویس هست؟

farazande

۱۲-دی-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت بخیر
بله امکان فروش سرویس ها به صورت جداگانه و مطابق سلیقه شما وجود داره. چون ما یک گروه سفارشی ساز هستیم که به طور حرفه ای سفارشات و طرح های ارسالی رو با بالاترین کیفیت می سازیم.

محمد

۱۲-دی-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت خوش
درباره مبل شزلون میخواستم بدونم چه چوبی براش بهتره مخصوصا اگر بخوام کنده کاری داشته باشه؟

farazande

۱۲-دی-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت بخیر
عناب، شمشاد و آزاد از چوب‌های سخت برش در معرق هستند. عرعر، توت، نارنج، افرا و ممرز هم از جمله چوب‌های خوش برش معرق هستند. شما می تونید با توجه به نوع و میزان استفاده و بودجه ای که در نظر دارید چوب موردنظرتان را انتخاب کنید.

مبینا

۱۴-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام برای سبک دکوراسیون مینیمال مبل چستر فیلد با پارچه چرم بهتر میشه یا مخمل؟

مهدی

۲۳-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام
مبل هاتون خیلی قشنگن اما چرا انقدر گرون؟

farazande

۲۳-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

و علیکم السلام
ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون
کیفیت بالا نیازمند جنس خوب با قیمت نسبتا بالاست

Mehrani

۲۳-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام
مبل چستر تخت خواب شو هم آیا موجود دارین؟

farazande

۲۳-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت بخیر
بله گروه فرازنده سفارشی ساز هست و شما هر نوع مبلی که مد نظرتون باشه رو میتونید برای ما ارسال کنید تا با بهترین قیمت و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

fatemeh

۲۵-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقت خوش
میتونید برام مبل متناسب با قسمت بالکنم طراحی کنین که جنس پارچش ضد آب باشه؟

farazande

۲۸-اسفند-۱۴۰۲

آیا این نظر به شما کمکی کرد؟

سلام وقتتون بخیر
بله شما می تونید هر نوعی که مدنظرتون هست رو با جزئیات بگین تا براتون بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *